G-LPEMVRX273
top of page

Mezoterapi

Mezoterapi; ilaç veya benzeri formülasyonların, ince iğneler yardımıyla derinin daha alt katmanlarına ulaştırıldığı uygulamadır. Etkin maddenin, direkt sorun bulunan bölgeye veya normalden daha yakınına ulaştırılmasını sağlar. Cilt problemlerinin giderilmesi, cilt gençleştirme, selülit tedavisi gibi farklı alanlarda kullanımı vardır. Mikroenjeksiyon ile deri altına enjekte edilen vitamin, bitki özleri gibi maddeler ile cilt hücrelerini uyararak daha sağlıklı ve canlı bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Çapa 1
Alev Günal.png

Mezoterapi Uygulamaları

Mezoterapi kırışıklıkların giderilmesinden selülit tedavisine kadar çeşitli amaçlarla tercih edilebilir. Mezoterapinin kullanıldığı alanlar ve faydaları şöyle sıralanabilir: 

Yaşlanma karşıtı etki almak için tercih edilebilir. Yüz, göğüs ve boyun bölgesine uygulandığında kolajen ve elastin liflerinin üretimini uyararak kırışıklıkları azaltır ve daha genç bir cilt görünümü sağlayabilir. Ayrıca bağ dokuların uyarılmasıyla daha gergin bir cilt elde edilebilir.  

Cilt lekelerinin azaltılması ve cildin aydınlatılmasında kullanılabilir. Enjekte edilen A vitamini ve C vitamini gibi reaktifler sayesinde hiperpigmentasyonun azaltılması sağlanıp renk tonu eşitlenebilir.  

Aknelerin giderilmesi, akne tedavisi sonrası oluşan hasarın düzeltilmesi için kullanılabilir. Glikolik asit gibi içerikler kullanılarak cildin kendini yenileme süreci hızlandırılabilir. 

Adsız tasarım.png
Untitled
Dolgu-1.jpg

Sen de gülümse

Yaşın ilerlemesinin doğal bir sonucu olarak yüz bölgesinde ince çizgi ve kırışıklar gözlenmeye başlar. Bu gibi yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması ve cilt görünümün iyileştirilmesi için cerrahi olmayan en etkili yöntemlerden biri de mezoterapidir. Bunun yanında pek çok cilt sorunu için de kullanımı mümkündür. Yüz mezoterapisi ile düzeltilebilen sorunlar şu şekilde sıralanabilir: 

  • Cilt kuruluğu ve pul pul dökülme 

  • Cilt lekeleri, akne ve yara izleri 

  • Mat ve solgun görüntü 

  • Cilt bariyerinin hasar aldığı durumlar 

  • Akne ve komedon sorunları 

Mezoterapi ile C vitamini, A vitamini, Hyaluronik asit gibi ürünlerin cilde enjeksiyonu sağlanabilir. Bu tarz ürünlerin kullanımıyla daha parlak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümü elde edilebilir. Hücre yenilenmesi uyarılarak cilt bariyerinin güçlendirilmesi ve cildin dış etkenlere karşı korunması sağlanabilir. 

bottom of page